گروه انتشاراتی ققنوس
  • آخرین به روز رسانی
    ۱۳۹۶/۴/۱۳

رمان " مهدی یزدانی خرم " منتشر شد :" به گزارش اداره هواشناسی: فردا این خورشید لعنتی... " - خبرگزاری کار ایران

نویسنده:
تاریخ: 3/اردیبهشت/1385

سایت ایلنا 

رمان "به گزارش اداره هواشناسی،‌‏ فردا این خورشید لعنتی ..." نوشته "مهدی یزدانی خرم" توسط انتشارات "ققنوس" روانه بازار کتاب شد. 
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و اندیشه ایلنا , رمان "به گزارش اداره هواشناسی، فردا این خورشید لعنتی ..." قرار نیست به مخاطب خود چیزی بیاموزد یا او را با زیبایی‌‏های دروغین برخی واقعیت‌‏ها مواجه کند. این رمان، روایتی از چهره در هم ریخته 3 مرد است که با اسمی یکسان، "احمد"، در سه زمان مختلف روزگار معاصر ما را از سر می‌‏گذارانند. روزگار جنگ، سال‌‏های پایانی دهه 70 و برخی هیاهوهای دانشجویی در سال‌‏های اخیر دانشگاه تهران . 
"به گزارش ..." بر آن است تا این جهان پیچیده را با ده‌‏ها قصه فرعی و انبوه تصاویر بازخوانی کند. بنابراین رمان در فاصله میان رئالیسم و ذهنی‌‏گرایی حرکت می‌‏کند. این سه مرد در یک شهر، تهران ، حبس شده‌‏اند، در کافه‌‏ها قهوه می‌‏نوشند و در دانشگاه به دنبال عشق‌‏های ریز و درشت‌‏ هستند، در گورستان به دنبال گور دوستان از دست رفته می‌‏گردند و در نهایت می‌‏کوشند بفهمند چه برسرشان آمده است. این رمان خواننده را با ادبیاتی روبرو می‌‏کند که دیگر نمی‌‏خواهد محافظه کار باشد . 
"مهدی یزدانی‌‏خرم"، نویسنده این کتاب، فارغ‌‏التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، او روزنامه‌‏نگاری را توام با نوشتن داستان ادامه می‌‏دهد، نخستین آثار داستانی‌‏اش را در سال های دبیرستان نوشته است .رمان" به گزارش اداره هواشناسی: فردا این خورشید لعنتی..."، نخستین رمان منتشر شده او در سال 78 آغاز و در تیرماه 1382 به پایان رسید.
نویسنده کتاب در حوزه نقد ادبی جوایز مختلفی را به خود اختصاص داده است که از آن جمله می‌‏توان به برگزیده شدن به عنوان منتقد برتر در 3 دوره جشنواره مطبوعات در سال‌‏های 82، 83، 84 ،به عنوان منتقد برگزیده جوان ( به انتخاب سازمان ملی جوانان ) در سال 1383 اشاره کرد . 
لازم به ذکر است ،کتاب "به گزارش اداره هواشناسی ..." در 176 صفحه و با قیمت 17000 ریال توسط انتشارات "ققنوس" روانه بازار کتاب شد. 

 

اطلاعات این کتاب

نام کتاب: به گزارش اداره هواشناسی؛ فردا این خورشید لعنتی
مترجم: ندارد
مجموعه:
قیمت: 17000 ريال
شابک: 964-311-577-7
سال چاپ: 1385
نوبت چاپ: 1
نوع جلد: شو میز
قطع کتاب:
تعداد صفحات: 0
وزن کتاب: 0
توضیحات کتاب:رمان «به گزارش اداره هواشناسی…» ساختاری درهم پیچیده و ضد زمان دارد. کتاب به خاطرات چند سویة یک روزنامه‌نگار و نویسنده به نام احمد می‌پردازد که صورت‌ها و شکل‌های مختلف مرگ را در دهه‌های مختلف تجربه کرده است. احمد زمان را گم کرده است گاهی به سال 60 برمی‌گردد و کودک می‌شود و گاهی مردی می‌شود که از جنگ برگشته، او در روایت شاعرانه خود می‌کوشد کابوس‌ها و رؤیاهایش را لمس کند اما با مرگ ناگهانی همسر و دختر محبوبش کابوس‌هایش دو چندان می‌شود. رمان خط سیر زمانی منظمی ندارد و به طریقی می‌کوشد با زبانی آهنگین به فرم‌های رمان – شعر نزدیک شود.

کتاب های مرتبط با این کتاب